Samsung Cloud Gaming و ارائه آنلاین و مستقیم بازی ها بر روی تلویزیون های هوشمند

اگر پیگیر اخبار دنیای تکنولوژی باشید، حتما می دانید که تب استفاده از فضای ذخیره سازی و رایانش ابری یا کلود مدتی است بسیار همه گیر و داغ شده است. سامسونگ روز گذشته در E3 با افزودن بخشی دیگر به فضای کلود، به دنیای بازی ها هم وارد شد. این شرکت با همکاری Gaikai قرار است که پلتفرم بازی های ویدیویی بر پایه کلود را برای پخش و استفاده روی تلویزیون های هوشمند Samsung LED 7000 و بالاتر که تولید ۲۰۱۲ در آمریکا عرضه کند.

Samsung_Cloud_Gaming_0

سرویس بازی بر پایه کلود به کاربران اجازه می دهد که بدون نیاز به کنسول بازی، همانطور که از محتوای شبکه های کابلی روی اسمارت تی وی خود بهره می برند، مشغول بازی با برخی از بزرگترین عناوین دنیای گیم و کیفیتی همانند کنسول های مدرن بازی شوند. شاید بتوان امکان «امتحان بازی قبل از پرداخت برای خرید آن» را یکی از جذاب ترین و بهترین بخش های این پلتفرم دانست. این بخش به کاربر اجازه می دهد که تمام عناوین بازی موجود در کلود سامسونگ را به صورت آزمایشی بازی کند و درصورتی که بازی را دوست داشت، برای خرید نسخه کامل تحت کلود آن اقدام کند.

سامسونگ اعلام کرده که به زودی مرحله ثبت نام برای تست نسخه بتای سرویس بازی ابری خود را از میان دارندگان اسمارت تی وی سامسونگ در آمریکا آغاز می کند.

منبع: نارنجی