مایکروسافت به‌طور رسمی از آفیس جدید رونمایی کرد

به نظر می‌رسد شایعات مربوط به زمان معرفی نسخه جدید آفیس توسط مایکروسافت در دوشنبه شب گذشته به حقیقت پیوسته است و این شرکت طی مراسمی که به همین مناسبت برگزار کرد، از نسخه جدید مجموعه آفیس رونمایی کرد. این نسخه که بر خلاف تصورات اولیه، به جای نام‌گذاری با نام‌های آفیس ۲۰۱۳ و یا آفیس ۱۵، آفیس ۳۶۵ نامیده می‌شود، شامل ویژگی‌های جدیدی است که کاربران را نسبت به استفاده از این نسخه ترغیب می‌نماید.

new-office-365-1-1

مایکروسافت در نسخه جدید آفیس خود تلاش کرده است تا آن‌را کاملا با ویندوز ۸ و رابط کاربری مترو همگام کند. آفیس ۳۶۵ به شما اجازه می‌دهد به سادگی از ماوس، کیبورد و یا صفحه لمسی خود برای کار کردن با آن استفاده کنید. محیط جدید آفیس برای کار کردن با تبلت‌های ویندوز ۸ کاملا بهینه شده است و به نظر می‌رسد امکان کار کردن از طریق قلم‌های استایلوس نیز در این نسخه در نظر گرفته شده است.

کاربرانی که قصد دارند از نسخه ویندوز ۸ RT روی تبلت‌های مایکروسافت استفاده کنند، می‌توانند با خیال راحت از نسخه‌های Home و Student 2013 RT برای دستگاه خود بهره ببرند.

new-office-365-2

کلیه مطالب این نسخه به‌طور خودکار روی سرویس SkyDrive مایکروسافت ذخیره می‌شوند. همچنین تنظیمات شما نیز امکان ذخیره‌سازی روی سرویس ابری این برنامه را دارند؛ بنابر این می‌توانید به تنظیمات مشابهی روی نسخه‌های مختلف موجود در چند کامپیوتر از آفیس خود استفاده کنید.

ویژگی بعدی مربوط به اسکایپ می‌شود. این برنامه طبق پیش بینی‌های قبلی حالا عضوی از مجموعه آفیس است. این قابلیت باعث می‌شود تا بسیار ساده با دوستان و یا همکلاسی‌های خود که روی پروژه خاصی با آن‌ها مشغول فعالیت هستید، در تماس باشید. مایکروسافت همچنین خدمات مربوط به سرویس Yammer را نیز به بخشی از ویژگی‌های اجتماعی این مجموعه بزرگ اضافه کرده است.

آفیس ۳۶۵ قرار است در سه نسخه Home Premium، Business Premium و ProPlus که هر کدام محصولات و ویژگی‌های مرتبط به نسخه خود را دارا هستند، عرضه شود.

مایکروسافت هنوز اطلاعاتی را درباره قیمت نسخه جدید آفیس خود عرضه نکرده است اما می‌توانید نسخه نمایشی آفیس ۳۶۵ را برای ویندوزهای ۷ و ۸ از سایت این برنامه دریافت کنید.

منبع: وبلاگینا