گوگل از ۲۱ تیرماه سرویس های Meebo را خاموش می کند

اگر اهل چت کردن و تماس با دوستان تان از طریق مسنجر باشید، حتما با سایت Meebo و سرویس های آن آشنایی دارید. یکی از مهمترین سرویس های این سایت، مسنجر آنلاین و اپلیکیشن مسنجر بسیار کاربردی برای ابزارهای موبایل است. اما خبر بد اینجا است که باید به زودی با تمام این امکانات رایگان و کارآمد، خداحافظی کنید.

meebo چت

تنها پنج روز پس از انتشار خبر خرید شرکت پیام رسان-اجتماعی و تبلیغاتی Meebo توسط گوگل با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار، این شرکت اعلام کرده است که گوگل قصد دارد تمامی خدمات و محصولات میبو را غیرفعال کند.

در روز ۱۱ ژولای برابر با ۲۱ تیرماه، مسنجر میبو، برنامه به اشتراک گداری میبو، سرویس Meebo Me و همه اپلیکیشن های موبایل میبو غیر فعال می شوند. Meebo‪.‬com می گوید که گوگل با این کار، قصد دارد تمامی کارمندان و تکنولوژی این سایت را در شبکه اجتماعی Google ‪+‬ ادغام کند.

اکنون کاربران سرویس های این سایت یک ماه وقت دارند تا تاریخچه اشتراک گذاری، لاگ های چت و دیگر اطلاعات لازم را از روی این سایت دانلود کنند و پس از ۱۱ ژولای تمامی این اطلاعات از دسترس خارج خواهند شد.

البته Meebo Bar تنها محصول میبو است که از این کشتار جان سالم به در خواهد برد. این محصول یک نوار ابزار برای به اشتراک گذاری و نمایش تبلیغات به کاربران است. به نظر می رسد که این ابزار علاوه بر زنده ماندن، به رشد خود هم ادامه خواهد داد و بخش میبو گوگل قصد دارد در ماه های آینده آن را توسعه داده و بهبود بخشد.

Meebo از هفت سال پیش کار خود را با سرویس پیام رسان و چت بر پایه وب (Web-base) شروع کرد و به کاربران امکان می داد تا با اکانت خود در یاهو، جیمیل، هات میل و... در آن لاگین کرده و همانند یک مسنجر نصب شده روی سیستم شان به کار با آن بپردازند‫.‬ البته از سال ۲۰۰۹ این شرکت رویه خود را عوض کرده و بر روی کار و کسب پر منفعت اشتراک محتوا و نمایش تبلیغات با ابزارهایی چون Meebo Bar تمرکز کرد‫.‬ و پایان داستان هم تبدیل شدن آن به یک لقمه ۱۰۰ میلیون دلاری برای گوگل است‫.‬

 

منبع: نارنجی